fbpx

הצטרפו למכתב המילואימניקים: זכויות שוות ללהט”ב ופיטורי הרב שמואל אליהו

אחורה פנה - בעקבות ההתבטאויות האחרונות נגד קהילת הלהט"ב, מילואימניקים.ות מחשבים מסלול מחדש. במכתב למדינה הם דורשים לפטר את רב העיר צפת שקרא לחברי הקהילה טרוריסטים, ולהחליט על שוויון זכויות בתום האימוץ. "המדינה לא מקיימת את מחויבותה כלפינו תוך שהיא מתרשלת בהגנה על חיינו"
חיילי צהל
Female IDF Soldier Shooting PracticeAlex | CC BY 2.0

בשבועות האחרונים ספגה הקהילה הגאה את מכסת ההתבטאויות הלהט”בפוביות הקבועה ממספר כיוונים שונים – זה התחיל עם פרסום עמדת המדינה בנושא אימוץ על ידי זוגות חד מגדריים, שעדיין לא שונתה, נמשך עם מכתב התמיכה ששלחו עשרות רבנים לשרת המשפטים איילת שקד במטרה לחזק את ידיה ולהמשיך באפלייה, והגיע לשיא עם התבטאויותיו של רב העיר צפת, שמואל אליהו, שהתייחס לחברי הקהילה כאל “טרוריסטים” ולמחאה כאל “טרור להט”בי” וקרא לפעול נגדו בכל דרך.

התבטאויות אלו הובילו קבוצה של מילואימניקים ומילואימניקיות ליזום פניה לממשלת ישראל בדרישה לפטר את הרב אליהו ולפעול לשוויון בחוק האימוץ.

במכתב, שפורסם הבוקר וזכה כבר לעשרות חתימות של אנשים מילואים בכל הדרגות, מפורטים ארועי השבועות האחרונים שהובילו למחאה, האכזבה הגדולה מהמדינה שלא מקיימת את התחייבויותיה כלפי חלק גדול מהאזרחים ומתרשלת בהגנה על חייהם ובשמירה על הזכויות האזרחיות השוויוניות המגיעות לכולנו.

קראו את המכתב המלא והצטרפו למחאה על ידי הוספת חתימתכם:

“לפני כשנה עלתה לכותרות התבטאות מבישה של הרב יגאל לוינשטיין בנוגע לקהילת הלהט”ב. ההתבטאות זכתה לתמיכה של רבנים עובדי מדינה. דבריו המבזים של הרב פורסמו בעיתוי מצער במיוחד- שנה לרצח של שירה בנקי ז”ל במצעד הגאווה בירושלים. עד היום, לא באה המדינה חשבון עם אותם רבנים.

לא זו אף זו, בשבוע שעבר פורסם כי 45 רבנים חתומים על מכתב נוסף הפונה לשרת המשפטים שחוזר על אותה מנגינה. הגדיל לעשות הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, כשאמר בראיון רדיו בגלי צה”ל: “יש טרור של הלהט”בים על המערכת (….) אסור לאפשר למדינה להפוך ללהט”בסטן”.

בעקבות הדברים המקוממים הללו וכן עמדת המדינה בנושא אימוץ תינוקות על ידי זוגות חד מיניים (כפי שהובאה לאחרונה בפני בג”ץ), אנו ניצבים בפני מציאות מצערת בה ישראל הרשמית רומסת ברגל גסה את זכויותינו.

לתפיסתנו, “אזרחות” היא מערכת שוויונית הכוללת חובות ואחריות של המדינה כלפי האזרח ומנגד זכויות וחובות של האזרח כלפי המדינה. ניסיון העבר הכתוב בדם הקרבנות, מוכיח מעל לכל צל של ספק, כי דברי הבלע נגד קהילת הלהט”ב מסתיימים באבדן מיותר של חיי אדם. לפיכך, אנו מוצאים כי המדינה לא מקיימת את מחויבותה כלפינו תוך שהיא מתרשלת בהגנה על חיינו ובשמירה על הזכויות האזרחיות השוויוניות המגיעות לכולנו.

אנו אנשי מילואים אשר מתייצבים בכל עת בה אנו נקראים לדגל. השרות בצבא תמיד ניצב בפנינו כערך עליון וכחלק מובנה במחויבותנו למדינה. ביחידות שלנו מצאנו בית חם בו המפקדים וחברינו עומדים לצידינו. תרמנו את מרצנו, את הידע המקצועי שלנו, את זמננו ולעתים גם נפצענו במהלך ההגנה על המולדת. אנו שומרים על כל מי שהוא חלק מהמדינה הזאת, בלי שום הבדל. אך כעת אנו חשים כי המדינה מאבדת את ציוויונה הדמוקרטי ומפקירה את ביטחונם של רבים מאזרחיה. לכן אנו מוצאים עצמינו בפעם הראשונה שוקלים אם להמשיך ולקיים את חלקנו במשוואה האזרחית.

אנו רוצים להזכיר למדינה שאנחנו חלק מהמרקם החברתי שלה, אנחנו אנשים תורמים ועושים זאת באהבה.
מתוך כך אנו דורשים:
1. פיטוריו המידיים לאלתר של הרב שמואל אליהו.
2. קבלת החלטה על מתן זכויות שוויוניות בתחום האימוץ לאנשי הקהילה כפי שנהוג במדינות דמוקרטיות.


 

עוד בנושא:  בג"צ קבע פה אחד: "זוגות להט"בים יכולים לאמץ ילדים"

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן