fbpx

דיסקו אינפרנו – לשחרר שליטה ולהיפרד מהעולם החיצון

להיטי דיסקו טהורים, פריצות של אמני אופנה, מחול ודראג וערבי גאלה נוצצים - ליין הדיסקו אינפרנו של רון בי וסתיו סטרשקו כבר הפך לאייקון תרבותי | "דיסקו זה ז'אנר של רגש ואהבה, מה שלדעתי חסר בעולם שלנו היום. החברה הצעירים מצאו בנו מקום לבטא את עצמם, ולהשתחרר מהמציאות. הראנו להם מציאות אחרת"
דיסקואינפרנו5
מסיבת הגאווה של דיסקו אינפרנו יוני 2022 | צלם: מייק יודין

חיי הלילה הגאים הם כבר מזמן לא רק להוריד חולצה, לרקוד ולהרים. יותר ויותר ליינים תל אביבים, כמו דומיהם ברחבי העולם, משלבים יותר ויותר פרפורמנס ואפנה ומציעים לבליינים שלהם בילוי משולב של תרבות ומוזיקה.

אחד מהם הוא ליין ה-Disco Inferno בית ריקודים דיסקוטקי שהוא מעין גרסה ישראלית לסטודיו 54, קלאב אייקוני שפעל בניו יורק בשנות ה-80 והיה ידוע בזוהר ובבלעדיות שלו, בקהל הלקוחות המיוחד שפקד אותו וביחס שלו לתרבות הגאה.

הליין החל כערב ניסיוני בבר הגאה LAYLA, והופעל על ידי רון בי, אמן-יוצר שפרץ לתודעה כשחימם את אנה זק על במת הדזרט במהלך מסיבת הגאווה של הפוראבר, עם תלבושת הכוללת כנפיים ענקיות מעוטרות בזהב שעיצבה המעצבת ג׳ניפר קים, ושותפתו, השחקנית סתיו סטרשקו.

“במהלך הימים הראשונים של ההרצה בלילה, הבעלים פנה אליי בהצעה לקחת את הערב הזה ולהפוך אותו למעין גרסא ישראלית לסטודיו 54 ולקדם את זה ביחד עם סתיו סטרשקו”, מספר רון בי, “מבחינתי ההצעה להיכנס ולהפיק ליין מסיבות משל עצמי, הייתה הזדמנות מדהימה עבורי לקדם את הקוויריות שבי ולתת זווית מיוחדת ואלגנטית עבור התרבות הזאת בארץ ואיך אני רואה שחיי הלילה בקהילה צריכים להיראות, וכמובן לשתף פעולה עם סתיו סטרשקו, שלא צריך להגיד ששמה הולך לפניה”.

בתמונה: דיסקו אינפרנו 2021. לילה בר. צלם: יובל ויצן

איך נוצר החיבור בינך לבין סתיו סטרשקו?
“חיי לילה זה משהו שמאז ומתמיד היה חלק ממני ומסתיו, ויצא לי לראות אותה מלא פעמים במסיבות. בכל פעם מחדש הוקסמתי מהיופי שלה ואיך שהיא רוקדת, אבל לא באמת יצא לי לגשת אליה ולהכיר אותה ממש עד שבאחד המסיבות המשכנו לאותו אפטר, ושם נוצר קליק.

ישבנו בבית של חבר משותף, השתכרנו ביחד והשמעתי לה שם משהו שהקלטתי שהייתה לי הרגשה שייגע בה. באותו זמן התחלתי להתנסות כזמר, כתבתי כל מיני דברים שיושבים לי על הלב והקלטתי אותם. היא ממש אהבה ונתנה לי זריקת מוטיבציה מטורפת להמשיך. כמה שבועות אחר-כך עליתי על הבמה של הדזרט בראשון ושרתי מול קהל של אלפים באירוע הגאווה של הפוראבר, וכמובן שהיא באה צילמה אותי מהקהל והתרגשה בטירוף”.

ובעקבות זה נולד הדיסקו אינפרנו ונכנסתם לשותפות ביחד?
“נכון. ומהר מאוד התפתח קשר שהוא הרבה מעבר לשותפות איתה בליין. גרנו ביחד שנה והיא תמכה בי אחרי פרידה מאוד קשה שעברתי ומשבר נוסף בעקבות פטירתו של אבא שלי ממחלת הסרטן. אני באמת לא יודע איפה הייתי נמצא היום בלי התמיכה והחוזק שלה. מעבר לזה, שזאת זכות גדולה בשבילי להכיר מישהי עוצמתית כמוה, שמהווה השראה מטורפת לקהילה שלה וקרעה את התחת כדי להגיע למקום שבו היא נמצאת. אני מרגיש מבורך להכיר את האישה המדהימה הזאת. היא לימדה ומלדמת אותי עדיין המון”.

צילום: אלון טלמור

איך אתם מבטאים את הקוויריות של סצנת הדיסקו הניו יורקית ומשייכים אותה לקהילה פה בארץ?
“בהמון מובנים. אם בהתייחס למוזיקה, אירחנו את מיטב הדיג׳יים ואספני התקליטים שמבינים את הזאנר כמו: אלעדו, דאסקו, טריפל מיוזיק, גילי אליאש וכו׳. ואם בהתייחס להופעות, אני וסתיו אירחנו את מיטב האמנים הקווירים בארץ שחיים ונושמים אופנה, ווג, ריקוד, מחול וכמובן דראג”.

מה קורה בליין שלכם? יש הופעות קבועות?
“בתחילת הערב אנחנו מתחממים עם להיטי דיסקו טהורים הישר מאוסף התקליטים של האספן הגאון שלנו אלעד רון. אנחנו בדרך כלל מארחים תקליטנים בינלאומיים שאלופים בזאנר כמוהו וכמו דאסקו, טריפל מיוזיק, גילי אליאש ועוד, ובאמצע המסיבה, ממש כמו בקלאב האייקוני בניו יורק, אנחנו מכבים את הסט ומכניסים הופעת פריצה של אחד האמנים שלנו. אנחנו משתדלים לגוון בין אמני ריקוד, זמרים וזמרות ואמני דראג, אבל בכל מקרה כל הופעה היא שונה וכל אמן שלנו מביא עולם אחר ואת האינטרפטציה שלו לכל סוג של הופעה, מה שגורם לנו כל פעם להיות בציפייה מה יהיה הפעם, ולדבר הזה להיות כל כך מרתק ואייקוני”.

מה גורם לדעתך לדור הצעיר להתחבר לז’אנר הזה?
“לדעתי הדור הצעיר שלנו מחפש לשחרר שליטה ולהיפרד מהעולם החיצון. להתחבר לעצמו ולאני האמיתי שלו, ודיסקו זה זאנר של רגש ואהבה, מה שלדעתי חסר בעולם שלנו היום. אז אני חושב שהחברה הצעירים האלה מצאו בנו מקום לבטא את עצמם, ולהשתחרר מהמציאות. הראנו להם מציאות אחרת”.

רון בי באירוע דיסקו גאלה בטרקלין הקאפלה 2021 | צילום: אלון טלמור

אורי, רקדן בת שבע, דיסקו אינפרנו 2021 | צילום: גיא יחיאלי

עוד בנושא:  מה הקשר בולבול על חולצה?

איך אתם מחברים בין הליין לבין אפנה?
“החיבור של ההאוס עם אופנה קורה באופן טבעי מעצם הנוכחות שלנו ושל הקהל שלנו ובמיוחד של סתיו, שלא צריך להגיד שהיא אייקון אופנה מהלך”.

אחד מהפרוייקטים שנולד מהלין הזה הוא קונספט המט גאלה שהרמתם בטרקלין הקאפלה לפני שנה.
“ערב הגאלה היה משהו שהכנו במיוחד עבור הפאשניסטות שפקדו לנו את הבר בחודשים הראשונים של הדיסקו והגישו לוקים מטריפים בכל פעם מחדש. סגרנו את הקומה ה-14 במגדלי חגג של טרקלין הקאפלה שהוא אחד המקומות המרשימים ביותר בעיר לדעתי. וביקשנו  מהאורחים להגיע בלוק אקסטרווגנטי בהשראת המט גאלה האמיתית בניו יורק. התוצאה הייתה כל כך מדהימה, וזה באמת הרגיש כמו חלום.

כל כך נדהמתי מאיך שכולם באמת התכוננו לאירוע והכינו לוקים חלומיים. אני עדיין לא מצליח להוציא מהראש שלי את השמלה הפרחונית שסתיו לבשה לשטיח,  שעיצב גלעד קרשין, המעצב המוכשר שלנו, שגם תפר לי את הבגד גוף האייקוני שהופעתי איתו יחד עם בלאש. גלעד הוא אחד המעצבים המבטיחים במדינה שלנו בימינו, ומגיש לוקים לכוכבים המקומיים הגדולים בישראל כמו: נועה קירל, נטע ברזילי, עדן בן זקן ועוד. אני מאמין שזה עניין של זמן עד שהוא יפרוץ דרך גבולות ארצנו. ואני מקווה שגם אני יחד איתו”.

מיכאל דדון. משפיען רשת ודוגמן קוויר-דתי | צילום פילם מתוך אירוע הגאלה של הדיסקו אינפרנו 2021.
נועם צפתי

עירד אבני באירוע דיסקו גאלה בטרקלין הקאפלה 2021 | צילום: אלון טלמור

עידו לבבי, מאיה גוטפליד ונעה לילי, אירוע דיסקו גאלה בטרקלין הקאפלה 2021 | צילום: גל גולץ

עוד חלק מיוחד עבורי היה חני סירקיס המדהימה הלא היא Queen Barbie Cute שלדעתי היא מהפכה בעולם הדראג שואו שלנו. אישה שעושה דראג בצורה כל כך נלהבת וסקסית זה לא כל כך נפוץ כאן, אפילו בתל אביב הליברלית שלנו, ובשבילי לארח דמות נשית חזקה כמוה והופעות כל כך נועזות, במקום מיינסטרימי כל כך ואפשר לומר, מאוד סטרייטי, זה היה דבר פורץ דרך וצעד מספק מאוד עבורי”.

מהו השלב הבא? איפה אתה רואה את עצמך ואת הליין בעתיד?
“אם אני מסתכל על הדור הצעיר ועל הליינים החדשים שנפתחים, יש תחושה של עתיד מזהיר מלא חדי קרן וגליטרז. אבל בכל זאת, אנחנו עדיין חיים במדינה שמרנית ועדיין קשה לאנשים להכיל אמנים שהם גם הומואים וגם קווירים. אז אמנם אני יכול להפיק ולבטא את האמנות שלי בלילה, אבל אני חושב שיש מקום לקבל אמנים קווירים בארץ ולתת להם לבטא את עצמם לא רק בהפקות ומצעדי גאווה, אלא גם במיינסטרים, כמו שקורה בהרבה מקומות בעולם. אין סיבה שישראל תשאר מאחור.

בכל מקרה, מה שלא יהיה אני יודע שכבר גרמנו לאיזשהו שינוי בתדמית של הקהילה בארץ ופתחנו דלת לדור הצעיר להשתחרר ולבטא את עצמו, ועל זה אני מרגיש הכי מסופק ושמח בעולם. ויכול להגיד לך בוודאות שלא משנה מה, אני אמשיך לנסות לחבר וליצור אמנות שמעבירה מסר טוב לעולם. לדיסקו יש לי הרבה תוכניות, אבל מישהו אמר לי פעם – אם אתה רוצה שאלוהים יצחק – ספר לו עליהן”.

רון בי באירוע הגאווה של ליין הפוראבר בדזרט. 2021 | צלם: יובל ויצן

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

5 תגובות

 1. שי הגב

  המסיבה הכי טובה בתל אביב 🪩

 2. שיר הגב

  מושלם!!!! סוף סוף קצת צבע במדינה האפורה הזאת

 3. וויסאם הגב

  אליפות.

 4. אורי הגב

  feel the VIBE don’t define
  EXPRESS this energy so DIVINE
  Ron B 🤴

 5. אחד שיודע הגב

  הפקה מטורפת של אנשים מדהימים ומוכשרים. הגיע הזמן באמת שייתנו במה לאנשים מהסוג הזה ולא לזבל שאנחנו רואים כל יום

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן