fbpx

ABSOLUT RAINBOW COMMUNITY – “לפתוח אופציות נוספות לתעסוקה לא.נשים על הקשת הטרנסית”

במסגרת פרויקט ABSOLUT RAINBOW COMMUNITY יעניקו אבסולוט ומרכז התעסוקה הטרנסי של המרכז הגאה לא.נשים המזדהים על הקשת הטרנסית קורסים מקצועיים במגוון תחומים לבחירתם | מי יעבירו את הקורסים, מהי ההכשרה שתועבר במסגרת הקורסים, וכיצד ההכשרה תסייע לחברי וחברות הקהילה הטרנסית לקדם את עצמן מבחינה מקצועית וכלכלית?
מרכז-תעסוקה-מעסיקים-605x404

תהליך חיפוש עבודה הוא תהליך לא קל לאף אחד, ועבור א.נשים המזדהים על הקשת הטרנסית מדובר בחוויה קשה אף יותר, שמושפעת פעמים רבות מהחוויה האישית שלהן בעולם עוין ואלים.

נסיבות החיים מביאות טרנסיות וטרנסים רבים לגילאי 30 ו-40 ללא ניסיון תעסוקתי רשמי, מה שמונע מהן התקדמות מקצועית.

במסגרת פרויקט ABSOLUT RAINBOW COMMUNITY יעניקו אבסולוט ומרכז התעסוקה הטרנסי של המרכז הגאה לא.נשים המזדהים על הקשת הטרנסית קורסים מקצועיים במגוון תחומים לבחירתם, במטרה להעניק להם כלים חדשניים, להרחיב את הכשרתם המקצועית התעסוקתית ולרכוש ידע מקצועי רלוונטי. לאחר הקורסים, יקבלו המשתתפים.ות את הליווי המתאים לצרכיהם מטעם מרכז התעסוקה לטרנס* של המרכז הגאה בחיפוש עבודה שתתאים להכשרה, תוך שיתוף פעולה עם מגוון החברות והעסקים המוגדרים כטרנס*פרינדלי ע”י מרכז התעסוקה לטרנס* של המרכז הגאה.

את הקורסים יעבירו אנשי ונשות מקצוע להט”בים מובילים בתחומם, שיוכלו להכשיר מקצועית, ולתת את הייעוץ והידע החשוב על העבודה עצמה בפועל – כלהט”בים וכאנשי מקצוע כאחד.

להרשמה לתכנית המלגות לחצו כאן


מי יעבירו את הקורסים, מהי ההכשרה שתועבר במסגרת הקורסים, וכיצד ההכשרה תסייע לחברי וחברות הקהילה הטרנסית לקדם את עצמן מבחינה מקצועית וכלכלית?

אוריין וקנין-עמר – קורס עיצוב גרפי

דרישות: תפעול מחשב בסיסי | משך הקורס: 3 חודשים.

“אני חיה מחוץ לארון כאישה טרנסג’נדרית כבר 22 שנים ומתגוררת כרגע בבאר שבע. בהכשרתי אני מעצבת גרפית למדיה החדשה, המדיה הדיגיטלית.

גם אני כאישה טרנסג’נדרית נתקלתי בקשיים ובאתגרים לא מעטים אל מול שוק העבודה הישראלי והבנתי די מהר כי יהיה עליי לייצר עבור עצמי הזדמנות תעסוקתית – כעסק עצמאי. הדרך לא הייתה קלה אבל היום אני יכולה לומר כי מימשתי כמעט במלואו את החזון התעסוקתי האישי שלי. בחודש אוקטובר 2019, מיד עם סיום לימודיי במכללת “ספיר” (בעיר שדרות) הקמתי את העסק הקטן שלי – סטודיו למיתוג ועיצוב גרפי. מעבר לכך אני מציירת ציורים בצבעי שמן, בעיקר של נופים ואף לקחתי חלק פעיל ב”אגודת הציירים והפסלים של באר שבע והנגב” בתערוכות משותפות בעיר. לאחרונה נפלה בחלקי ההזדמנות להרצות מספר פעמים בפני אנשי מקצוע בתחום התעסוקה, הרצאה מבוססת חוויה אישית בעניין אתגרי הקהילה הטרנסג’נדרית בעולם התעסוקה”.

מהי ההכשרה שתועבר למשתתפים ולמשתתפות במסגרת הקורס?
“ידע מקיף בגרפיקה ובעיצוב הן לדפוס והן לדיגיטל, בדגש על הכרות ועבודה עם התוכנה הגרפית ILLUSTRATOR מבית Adobe (האהובה עליי במיוחד”.

כיצד ההכשרה תסייע להם ולהן לקדם עצמם.ן מבחינה מקצועית וכלכלית?
“בעזרת ההכשרה יקבלו כלים מקצועיים שיאפשרו להם ולהן לעסוק בתחום העיצוב הגרפי למטרות אישיות או מקצועיות. אני אביא איתי את כל הידע והניסיון שצברתי עד כה ואעמוד בשמחה לרשות המשתתפים.ות בקורס”.


עינת גוטמן – קורס תכנות

דרישות: ידע בסיסי בתפעול מחשב, אנגלית ברמה סבירה | משך הקורס: חצי שנה

“אני מתכנתת לשעבר. יש לי תואר ראשון במדעי המחשב ו4 שנות נסיון בהייטק. עבדתי גם בהדרכת קורסים במכללה פרטית בשם “נשיא טכנולוגיות” בה לימדתי קורסי תכנות, והעברתי שיעורים פרטיים בתכנות ומתמטיקה”.

מהי ההכשרה שתועבר למשתתפים ולמשתתפות במסגרת הקורס?
“ההכשרה שתועבר למקבלי המלגות במסגרת הקורס היא פיתוח אתרי אינטרנט, והיכרות עם HTML5, CSS3 ושפת JavaScript.”

כיצד ההכשרה תסייע להם ולהן לקדם עצמם.ן מבחינה מקצועית וכלכלית?
“ההכשרה תסייע למשתתפי.ות הקורס בקבלה לעבודה בהייטק בחברות פיתוח אתרים בתפקידי Front End. תהיה להןם היכולת להקים אתרים קהילתיים/ אישיים/ עסקיים, כמו כן, ההיכרות עם שפת תכנות אחת יכולה להוות פתח ללמידה של עוד שפות וטכנולוגיות בעתיד”.


אבי סנטו – קורס שיווק דיגיטלי

דרישות: ידע ושימוש ברשתות חברתיות, תפעול מחשב בסיסי | משך הקורס: חודש

אבי סנטו הינו הבעלים של משרד הפרסום אבי סנטו ניו מדיה”, ובית הספר לשיווק באינטרנט “אבי סנטו ניו מדיה סקול”.

עוד בנושא:  "הוריקן" בדרך לאירופה - צפו בשיר הישראלי לאירויזיון 2024

בעשור האחרון סייע אבי סנטו לעסקים רבים ומגוונים לעשות את השינוי הגדול ואת המעבר לעולם המדיה החברתית. בין מגוון לקוחותיו נמנים: חברות הייטק, עסקים בינוניים, פרסונות, משפיעני רשת וסלבס. הקהילה הגאה גם היא חלק בלתי נפרד מהמשרד, המקיים שת”פ עם תמוז פונדקאות, נעמי גלילי ועוד רבים וטובים מהעסקים הגאים בישראל שהם חלק ניכר ממשפחת ניו מדיה.

באמצעות בית הספר “אבי סנטו ניו מדיה סקול”, לימד אבי בכל בית ספר אפשרי לשיווק ומדיה חברתית. בשנים האחרונות הוא מעביר סדנאות, קורסים ותוכניות ליווי פרטניות לכל מי שרוצה להפוך את העסק לכזה שנחשף יותר, ומוכר הרבה יותר.

“במסגרת ההכשרה למקבלי המלגות, נלמד את המשתתפים.ות את כל רזי השיווק באינטרנט. בין היתר ילמדו הנושאים: מבוא למדיה חברתית, שיווק בפייסבוק, שיווק באינסטגרם, כתיבה שיווקית ועוד נושאים רבים וטובים, אשר יעניקו למשתתפים.ות לא פחות ממקצוע ביד איתו יוכלו לשווק כמעט כל דבר שיעלה על רוחם”.


גל גלזר – קורס יישומי Office

משך הקורס: 3 חודשים

“ביום יום אני עובדת בתנועת הנוער העובד והלומד, כבר 4 שנים. אני מנהלת את הרשתות החברתיות של התנועה וחלק מהצוות שמנהל את המיתוג והשיווק”.

מהי ההכשרה שתועבר למשתתפים ולמשתתפות במסגרת הקורס?
“אני אעביר הכשרת office, נלמד את הבסיס הנדרש לעבודה עם התוכנות השונות וכן דברים נילווים כמו עבודה עם מיילים, כיצד לבנות תוכן למצגת וכו’. בקורס נלמד על תכנות Word, Excel, PowerPoint כמו גם את גרסאות הDrive שלהם. בנוסף נלמד שימוש ב-Gmail בצורה מעמיקה ומעשית. כל אלה באוריינטציה לעולם העבודה האדמיניסטרטיבית מול מחשב”.

כיצד ההכשרה תסייע להם ולהן לקדם עצמם.ן מבחינה מקצועית וכלכלית?
“בהרבה עבודות משרדיות ובכלל, יש דרישה ל”שליטה באופיס”. אני מקווה שההכשרה תוכל לפתוח אופציות נוספות לתעסוקה לעוד אנשים על הקשת הטרנסית”.


לירון מרמר – קורס תפירה

משך הקורס: 4 חודשים

“אני לירון אני בעלת המותג “MAR MAR DESIGNS”, אני תופרת ויוצרת כבר 15 שנה. החזון שלי הוא להשתמש באופנה כדי לעשות אנשים מאושרים. זה רק נשמע פשוט, אבל בעצם זה הבסיס לכל. אני מעצבת בגדים גדולים מהחיים לאירועים ולמופעים, אבל גם לכלות ואפילו ליום-יום. לוקחת גזרות של בגדי נשים ותופרת מהם בגדים שכולם יכולים ללבוש, ובעיקר מנסה להתעלם מכל מיני תפיסות מיושנות, להיות הכי חופשייה ויצירתית ולהתאים את כל מה שאני מעצבת ותופרת למי שעד היום לא מצא מה ללבוש.

שמחתי לגלות שיש ביקוש עצום לבגדים שיצרתי בגישה הזאת, ועם השנים אספתי לי שותפים לדרך, פרזנטורים, מלכות דראג, דובים ועוד, שאחרי פרויקטים או אירועים משותפים שלנו הפכו להיות חלק מבית מרמר, שהוא הרבה יותר מבית אופנה”.

מהי ההכשרה שתועבר למשתתפים ולמשתתפות במסגרת הקורס?
“במסגרת הקורס תועבר הכשרה בסיסית בתפירה, תדמיתנות, עבודה עם חוברת בורדה, תיקונים והצרות של בגדים לפי דרישה, הכרת פלטפורמות מכירה אונליין ופתיחת חנות באינסטגרם ופייסבוק. במסגרת הקורס יקבלו הבנות משימות לעצב, להוציא גזרה ולתפור פריטי לבוש אשר יכולו ללבוש בעצמן ופריטים אלה יצלמו ויאגדו לתיק עבודות מקצועי”.

כיצד ההכשרה תסייע להם ולהן לקדם עצמם.ן מבחינה מקצועית וכלכלית?
“בשלב הראשון יוכלו המשתתפים.ות לקבל תיקונים, מכפלות הצרות וכו’. במהלך הקורס יבנו הבנות פרטפוליו של העבודות השונות וכמובן צילום מקצועי של פרויקט הגמר, עם תיק העבודות הזה יכולו לגשת ולחפש עבודה בתחום, לתפור בעצמן בגדים למכירה. יודגש המון במהלך הקורס העניין של מכירה אונליין, פתיחת חנות בכמה פלטפורמות, הכרה של האינסטגרם והפייסבוק לקידום”.

להרשמה לתכנית המלגות לחצו כאן

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן