fbpx

5 עצות לאיתמר בן גביר – איך לגרום לילד.ה הלהט”ב שלך להרגיש בטוח לצאת מהארון

בעקבות הראיון של איתמר בן גביר באתר Ynet, הרשנו לעצמנו להעניק לבן גביר כמה עצות כדי שלילד.ה הלהט"ב שלו יהיה את האומץ לצאת מהארון ולחיות את חייו כפי שהוא רוצה | "הילד.ה הלהט"ב שלך לא בחר להוולד להט"ב, והוא גם לא בחר להוולד לאבא כמוך, שני הדברים הם עובדות חיים שהוא צריך להתמודד עימם. עזור לו כמה שאפשר"
איתמרבןגביר
צילום: צילום מסך מתוך אולפן YNET

איתמר,

צפיתי בראיון שלך באולפן YNET, ושמחתי מאד לשמוע שאתה רואה בנו אחים, ושאם יהיה לך בן בקהילה הלהט”בית (ואני מקווה שגם אם זו תהיה בת), תחבק ותנשק אותו (ושוב, אני מקווה שגם אותה).

משמח לשמוע את הדברים האלו, גם אם הם נאמרו מן הפה אל החוץ בתקופת בחירות, כי הם מצביעים על השינוי שחל בחברה, שינוי כל כך עמוק שאפילו אתה, גזען ולהט”בפוב ידוע, לא יכול להתכחש אליו ונאלץ להתאים את דבריך למציאות שקיימת פה.

יחד עם זאת, אם אתה באמת רוצה שהילד.ה הלהט”ב שלך יהיה מאושר, הוא לא צריך לשמוע בתקשורת שתחבק אותו (והאמת שגם אנחנו לא). חיבוק מאבא זה חשוב מאד לילד.ה להט”ב שיוצא מהארון, אבל יש עוד כמה דברים חשובים לא פחות.

בתור ילד להט”ב בעצמו, הרשה לי לתת לך כמה עצות שכדאי שתיישם, כדי שהילד.ה הלהט”ב שלך ירגיש בטוח לצאת מהארון בפני משפחת בן גביר ולחיות את חייו כפי שהוא רוצה.

1. הפסק להפגין נגדו ונגד הקהילה שלו – הפסק לקרוא לו ולחבריו וחברותיו “סוטים”, “תועבה” ו”לא נורמלים”. הראה לו שאתה מקבל אותם, גם אם אינך מסכים עם אורח חייהם, ומכבד אותם כבני אדם. הייתי מציע לך גם להגיע איתו למצעד הגאווה בירושלים ולצעוד יחד עימו ועם חברי הקהילה שלו, אבל אולי זה עדיין מוקדם מדי.

2. אמור לו שאתה נגד טיפולי המרה – חיבוק של אבא חשוב מאד, אך אין לו משמעות אם אחריו האבא המחבק שולח אותך לטיפולי המרה כדי למחוק את הזהות שלך. בתור אדם שהולך עם האמת שלו, ודאי לא היית רוצה שילדיך יחיו בשקר ויתכחשו לעצמם לאורך כל החיים. נכון?

3. דאג לכך שהוא יזכה לכבוד אנושי – חנך את שאר ילדיך שאחיהם או אחותם הלהט”בים אינם שונים מהם, שהומו זו לא קללה, וחוסר התאמה מגדרית היא לא מחלה. העבר את המסר לבני משפחתך, לחבריך, לחברי המפלגה שלך ולמצביעיך. מי יודע, אולי גם להם יש ילד.ה להט”ב שמפחד לצאת מהארון, כי הוא חושש שאבא או אמא שלו לא יחבקו אותו. אתה יודע, לא כולם הורים מקבלים כמוך.

עוד בנושא:  אז מה רואים ביום כיפור? המלצות צפייה לחגי תשפ"ד

4. דאג לזכויות שלו – במחנה שלך נמצאים שרת משפטים לשעבר, שר חינוך לשעבר ושר חינוך בהווה, ואולי גם בעתיד. דבר איתם כדי שיפעלו לכך שלילד.ה הלהט”ב שלך ינתנו כל הזכויות להם זכאים ילדיך הלא להט”בים – שהוא יוכל לרשום את הזוגיות שלו, שיוכל להקים משפחה, שיוכל להסתובב ברחובות נקיים מאלימות ולא יצטרך לחשוש לחייו.

5. דאג להעביר את המסר – לחבריך בנצי גופשטיין, ברוך מרזל ומיכאל בן ארי. בראיון אמרת שאתה חושב שאם לבנצי גופשטיין יהיה בן בקהילה הלהט”בית הוא יחבק וינשק אותו. זה הזמן לוודא את זה, ולהעביר לו ולשאר החברים את העצות האלו, כדי שגם הילדים הלהט”בים שלהם לא יחששו לצאת מהארון.

והמלצה נוספת, קצת פחות קשורה לנושא אבל רלוונטית – הורד את התמונה של ברוך גולדשטיין מהקיר. כדי שהילד.ה הלהט”ב שלך לא יתבייש להביא חברים הביתה, וגם כדי שהיא לא תזכיר לו שאבא חושב שהוא וחבריו טרוריסטים.

גם את תבחר לכנסת וגם אם לא, אתה תמשיך להיות אבא של כל ילדיך, גם אלו הלהט”בים. וזכור תמיד – הילד.ה הלהט”ב שלך לא בחר להוולד להט”ב, והוא גם לא בחר להוולד לאבא כמוך, שני הדברים הם עובדות חיים שהוא צריך להתמודד עימם. עזור לו כמה שאפשר.

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן