fbpx

תיק הגאווה בת”א עובר למרצ – שמתכננת תוכנית דרמטית לקידום קהילת הלהט”ב

תיק הגאווה בעיריית תל אביב הועבר לאיתי פנקס מסיעת מרצ, שמתכנן תכנית ראשונה מסוגה לקידום הקהילה הגאה בת"א בתחומי הרווחה, הבריאות, החינוך והתרבות | "מול האקלים ההולך ומקצין במדינת ישראל - נמשיך להיאבק יחד ולפעול למען קידום הקהילה"
פנקסוחולדאי.תיקהגאווה
צילום: איתי סראג’

במסגרת ההסכם הקואליציוני בין סיעתו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לבין סיעת מרצ בעירייה, סוכם כי מרצ, הסיעה בעלת הוותק הרב ביותר במאבק למען זכויות הלהט”ב בישראל ובתל אביב-יפו בפרט, תחזיק בתיק הקהילה הגאה. על התיק הופקד חבר המועצה איתי פנקס, מיוזמי בג”צ ארד-פנקס נגד הועדה לחוק נשיאת עוברים (“בג”צ הפונדקאות”) וממובילי הקמת המרכז הגאה אשר במשך שנותיו כחבר מועצה פעל רבות לקידום בני/ות הקהילה בתחומים שונים ומגוונים.

במסגרת ההסכם הוחלט על הכנה ויישום תוכנית חומש ראשונה מסוגה שתקדם באופן דרמטי את מצב הקהילה הגאה בכל המישורים – רווחה, בריאות, תרבות, אוכלוסיות מוחלשות בתוך הקהילה ובראשם טרנסים, נוער והגיל השלישי, מעמד המשפחה הגאה, חינוך, תקציבי תמיכות לארגונים ועוד.

בכלל זה תעסוק התכנית בהיערכות להקמה והפעלה של המרכז העירוני הגאה החדש שיוקם במקום המרכז הקיים וכן בחינת ייסוד שלוחות נוספות שלו ברחבי העיר; ייצוג תקדימי לענייני הקהילה הטרנסית, קידום מתן שירותי בריאות ייחודיים; מתן ייעוץ ותמיכה עירונית בנושאים כמו נישואין וסוגיות הקשורות במשפחות להט״ב; הגדלה של תקציבי התמיכות לארגוני הקהילה ולאירועי התרבות ועוד.

על מנת להוציא לפועל את התוכנית השאפתנית, סוכם על הקמתה של יחידה עירונית להט”ב שתתכלל את הפעילות למען הקהילה בעירייה ותוציא לפועל את תכניות העירייה.

איתי פנקס ארד, שיחזיק את תיק הקהילה הגאה ויוביל את יישום התוכנית, אמר: “במדינה שמתעלמת מקהילה המונה מאות אלפים, מסרבת להשוות את זכויותינו ומונעת מאיתנו תקציבים שיכולים לסייע לאנשים הזקוקים לכך ולעיתים אף להציל חיים – העיר תל אביב-יפו, באמצעות ההסכם שחתמנו עם סיעתו של ראש העירייה רון חולדאי, נאבקת בהפקרה הממשלתית, לוקחת אחריות ומאפשרת לי כנציג מרצ והקהילה הגאה להוביל תוכנית שתעמיד את העיר ואת ישראל בעמדת הובלה בינ”ל לא רק כיעד תיירותי נוצץ אלא גם ברמת התשתית הקהילתית, באופן שישנה את מצבה ועוצמתה של הקהילה לתמיד ויקדם זכויות הלהט״ב והקצאת המשאבים כדי שאף לסבית, הומו, טרנס, בי וקוויר לא יופלו, ביטחונם הפיזי והמנטלי לא ייפגע והפוטנציאל האישי שלהם יוכל להגיע לכדי מימוש ככל אדם”.

עוד בנושא:  סמל של חירות - ת"א קושטה בדגל גאווה ייחודי להזדהות עם החטופים והחטופות

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: “עברנו יחד – הקהילה הלהט”בית והעירייה – דרך מדהימה. הפכנו את תל אביב-יפו לעיר מכילה, בה כל אחד יכול לחיות ולבטא את עצמו כרצונו. אבל יש לנו עוד דרך ארוכה. מול האקלים ההולך ומקצין במדינת ישראל – נמשיך להיאבק יחד ולפעול למען קידום הקהילה. אני שמח שאיתי פנקס-ארד חוזר להוביל את נושא הקהילה ושתל אביב-יפו תמשיך להיות מעוז החופש והסובלנות – מגדלור, לכל הארץ”.

יניב ויצמן, מחזיק תיק הקהילה הגאה בשמונה שנים האחרונות: “אני מאד מאד שמח על בחירתו של איתי פנקס למחזיק תיק הגאווה בעיריית ת”א ומאחל לו הצלחה רבה. במשך השנים שלי כמחזיק תיק הגאווה פעלנו במשותף למען הקהילה הגאה בעיר, ואני בטוח שהשותפות שלי ושל איתי תמשך גם בקדנציה הקרובה. בקדנציה האחרונה הנהגתי מודל של שותפות והחזקתי בתיק הגאווה יחד עם אפרת טולקובסקי, השותפות הוכיחה את עצמה והייתי שמח שגם איתי יבחר לאמץ את המודל הזה. חן אריאלי היא שותפה נהדרת ושיתוף פעולה בין שני א.נשים שפועלים למען הקהילה כמו איתי וחן זו המתנה הכי טובה שהקהילה יכולה לקבל”.

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן