fbpx

גילי בסון

גיליבסוןיחד

שחקנית ויוצרת. התפרסמה בשם הבמה בלאדי מרי. אקטיביסטית ומייעצת לטרנסיות בתחילת דרכן, מרצה וכותבת טור אישי על חייה כמי שעברה את השינוי בעצמה


עם מי היית יושבת לדרינק, איזה ואיפה?
בפנטזיה הכי פרועה שלי הייתי שמחה להכיר את שר. אבל בגלל שאני יודעת שברגע שאראה אותה פנים אל פנים אתעלף ולא אוכל לדבר, אני אבחר במישהי משלנו שאני בטוחה שקפה איתה היה נמשך לשיחה פילוסופית אל תוך הלילה – אשרת קוטלר, שכתבה ספר ששינה את הדרך בה אני מסתכלת על החיים, הספר האחרון שלה עמוס בתובנות על אהבה. הייתי מאד שמחה לשבת איתה לקפה ושיחה על יחסים.

מה לדעתך הקשר בין גאווה לפמיניזם?
פמיניזם להשקפת עולמי הוא להנציח כל מה שיפה ועצמתי באישה,  לאמץ את הנשיות ולא להוקיע אותה. לא לאמץ מראה גברי או מוזנח בשם אידאולוגיה. אנחנו המין היפה, זה חלק מהכוח שלנו. כשאישה ממשת את עצמה בכל המובנים היא מקור השראה וגאווה לכולם.

מה הייתה נקודת המפנה בחייך שממנה התחלת לפעול למען הקהילה הגאה?
תמיד עזרתי ותרמתי ככל יכולתי, במיוחד כמי שמופיעה ונמצאת על במות. עברתי שינוי מין בלי הודעה מוקדמת בתהליך מאד אישי שלי. כשיצאתי לעולם אחרי השינוי נשאלתי הרבה שאלות והתבקשתי להופיע ולדבר על זה. הבנתי שאני נותנת כוח לאנשים להתמודד עם הרבה שאלות לגבי עצמם, הבנתי כמה זה חשוב ואיזו זכות נפלה בחלקי.

באיזה אירוע או פעולה שלקחת בה חלק את הכי מתגאה?
אני זוכרת את מצעד הגאווה הראשון שהיה בבאר שבע בה גדלתי, משאית אחת שהסתובבה לעיניהם ההמומות של התושבים ואני עליה. האירוע הסתיים במסיבה במועדון היחיד שנתן לזה אז פתח והיה ליין הגייז הראשון בבאר שבע. היום כשאני רואה מלכות דראג ומצעדי גאווה ססגוניים בעיר הזאת אני יודעת שאני זו שהניחה את אבני היסוד.

מה את אוהבת לעשות בשבת בבוקר?
מה שאני הכי אוהבת בשבת בבוקר זה את וילונות ההאפלה שלי. אני נהנית לסגור אותם לחושך מוחלט. לדעת שאני יכולה להישאר עירומה במיטה ולישון בכייף כשכל מה שמעניין אותי הוא מה בא לי לאכול 🙂

לאן אנחנו צועדות? איפה את רואה את הנשים בקהילה בעוד 5 שנים?
הייתי שמחה לראות נשים סיסג’נדריות ונשים טרנסקסואליות צועדות יחד ומאחדות כוחות. אני חושבת שהחיבור הזה נכון ומקדם הרבה יותר מהחיבור שיש היום בין טרנסיות להומואים. אנחנו יחד זה כוח שיכול רק להעצים אחרות וגם אחרים. אני רוצה להאמין שבעוד 5 שנים מודל האישה הלוחמת יראה אחר , השיח יהיה מתוך העצמה ולא מתוך מקום מוחלש. כי תכלס, מי יכול עלינו?!

מהו העיקרון הכי חשוב לך בחיים?
אני חושבת שאם אני מחברת את כל אירועי חיי הקו המנחה הוא האמת שלי. ללכת עם האמת שלי תמיד יהיה הקו שמנחה אותי בכל עשייה שלי בחיים.

מה מחזק אותך?
אני צאצאית למשפחה עם טון נשי מובהק. סבתא שלי הייתה דמות מאד דומיננטית בחיי, וכך גם אמא שלי שמלווה אותי בכל צעד, ויודעת להגיד תמיד את הדבר הכי נכון. כשהיא אומרת לי שהיא סומכת עליי שאעשה את הדבר הנכון אני מיד מזדקפת ומתמלאת בכוחות מחודשים.


מכירות נשים מעוררות השראה נוספות? כתבו לנו!

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן