fbpx

Tumblr הודיעה: בתוך שבועיים נמחק את כל התוכן למבוגרים מהאפליקציה

פלטפורמת הבלוגים tumblr הודיעה כי פתחה במהלך למחיקת כל התוכן הפורנוגרפי באתר והפתיעה כמעט מחצית ממשתמשיה העוקבים אחר בלוגים למבוגרים | "למשתמשים המתאבלים על אובדן התוכן למבוגרים יש פתרונות רבים אחרים. אנחנו נרכז את המאמצים שלנו ביצירת סביבה מסבירת פנים עבור הקהילה שלנו"
tumblr
pixabay | cc0

בהודעה שהפתיעה כמעט את כולם, הודיעה tumblr כי החל מה-17 לדצמבר לא תאפשר יותר את קיומם של תכנים למבוגרים ברשת שלה.

על פי ההודעה שפורסמה בבלוג של החברה, בשבועות הקרובים תחל החברה במהלך הכולל את ביטולן של הקהילות הקשורות לפורנו בפלטפורמה ושינוי יסודי של אופן השימוש בשירות.

ההכרזה על המדיניות החדשה הגיעה ימים ספורים לאחר שהאפליקציה של tumblr הוסרה מחנות האפליקציות של אפל בשל מקרה בו הועלתה לאפליקציה פורנוגרפיית ילדים, אך המדיניות החדשה אינה מתמקדת רק בתוכן מסוג זה ומרחיקה לכת הרבה מעבר לכך.

“לא נרשה יותר תוכן למבוגרים”, הצהירה החברה בפוסט שפירסמה ביום שני, שכלל גם את רשימת האיסורים החדשים, הכוללת תמונות, סרטונים וקבצי GIF של איברי מין אנושיים, פטמות של נשים ותצוגה מפורטת של יחסי מין, כולל באמצעות איורים.

ברשימת היוצאים מן הכלל המותרים לפרסום נמצאים פסלים קלאסיים עירומים ומחאות פוליטיות שמציגות עירום. ההנחיות החדשות אינן כוללות טקסט, לכן ארוטיקה מותרת. גם איורים ואמנות שמציגים עירום עדיין נחשבים לבסדר, כל עוד לא מתוארים בהם מעשים מיניים, וכך גם תמונות של הנקה ותמונות אחרי לידה.

בניגוד לרוב הפלטפורמות החברתיות הגדולות, מאז הווסדה בשנת 2007, tumblr תמיד התאפיינה בגישה סובלנית כלפי תוכן למבוגרים, ונטתה להעלים עין כשתוכן מסוג זה פורסם בבלוגים שבאתר. גישה זו הובילה לכך שהאתר זכה למוניטין כמקלט בטוח ושימש כפלטפורמה לציירי וצלמי מין, לעובדי תעשיית המין וכן לבודדים וקהילות שהשתמשו באתר לשיתוף העדפותיהם ומאוויהם המיניים. חוקרים שבחנו את כמות הפורנו ברשתות החברתיות השונות, מצאו כי קרוב למחצית מהמשתמשים ב-tumblr צופים בפורנו באפליקציה.

tumblr מצידה ניסתה להגן על המשתמשים באמצעות כלים כמו “מצב בטוח” ומסנני חיפוש מחמירים יותר, מבלי שהיא פוגעת או מגבילה את מעלי התוכן, אך בחודשים האחרונים, לאחר שנרכשה על ידי Oath Inc (חברה הנמצאת בבעלות ורייזון תקשורת), החלה החברה לשקול הסרה אגרסיבית יותר של תוכן למבוגרים.

בימים אלו שולחת tumblr מיילים לכל המשתמשים שפרסמו תוכן למבוגרים שסומן על ידי האלגוריתמים של החברה, המודיעה להם שהתוכן שלהם יוסתר בקרוב, ומאפשרת להם לייצא את התוכן שלהם כדי לשמור עליו או להעלותו לפלטפורמה אחרת. לאחר ה -17 בדצמבר, כל הפוסטים בעלי תוכן פורנוגרפי יסומנו ויוגדרו כפרטיים, כך שרק מפרסמי הפוסטים יוכלו לראותם. מפעילי הפלטפורמה מודעים לטעויות הזיהוי האפשריות, ומאפשרים למשתמשים שהבלוג שלהם הוגדר כפורנוגרפי לערער על ההחלטה ולמנוע את מחיקתו.

עוד בנושא:  תיקון היסטורי: הכנסת תכיר בבני זוג של נופלים להט"בים כאלמני צה"ל

במקביל להסרה האוטומטית של תוכן שסווג כפורנוגרפי על ידי האלגוריתמים של החברה, החליטה החברה שלא להסיר בלוגים שהוגדרו מראש על ידי בעליהם כתוכן למבוגרים, מתוך הרצון להעניק לבעליהם את ההזדמנות לפרסם תוכן מתאים במקום. הבלוגים שהוגדרו מראש על ידי בעליהם כתוכן למבוגרים לא יימחקו בשלב הזה אך עדיין יוגבלו לכניסה באמצעות הסינון המונע כניסה של משתמשים מתחת לגיל 18, אליו יתווסף סינון פנימי נוסף שימנע את אפשרות שיתוף הפוסטים שבבלוג או פרסום חוזר שלהם במקומות אחרים בקהילת tumblr. כמו כן התוכן הקיים בבלוגים הללו לא יופיע בתוצאות החיפוש בפלטפורמה.

“השקענו המון מחשבה בשאלה מה אנחנו רוצים להיות”, אמר המנכ”ל ג’ף ד’אונופריו, “התברר לנו כי ללא תוכן זה יש לנו הזדמנות ליצור מקום שבו יותר אנשים מרגישים בנוח להביע את עצמם, והבנו שכדי להמשיך ולהגשים את ההבטחה שלנו ואת מקומה בתרבות, עלינו להשתנות”. ד’אונופריו המשיך והסביר כי כל היתרונות והחסרונות נשקלו ביסודיות לפני ההחלטה, כולל תחושת האבדן שאולי תתקוף רבים מבעלי וקוראי הבלוגים הללו. “למשתמשים המתאבלים על אובדן התוכן למבוגרים יש פתרונות רבים אחרים. אין מחסור באתרי אינטרנט שמכילים תוכן למבוגרים בלבד. אנחנו נשאיר את זה להם ונרכז את המאמצים שלנו ביצירת סביבה מסבירת פנים עבור הקהילה שלנו”.

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן