fbpx

20 ואחת – מופע מחווה לציון 21 שנה למותה של ענבל פרלמוטר

מופע המחווה לציון עשרים ואחת שנה לפטירתה של ענבל פרלמוטר יפגיש על במת הבר גיורא את המוזיקה של המכשפות עם היוצרים הצעירים שהושפעו ממנה | "להחזיר, אפילו אם לרגע, את אותה התהילה הרוקיסטית והנשית של שנות ה 90 שאף להקת נשים טרם הצליחה לברוא מאז"
צילום: קוקו
פרלמוטר בעצרת השלום לזכר יצחק רבין ז”ל | צילום: קוקו

בערב ראש השנה תשנ”ז נעצרו חייה של ענבל פרלמוטר סולנית להקת המכשפות. ענבל עזבה את עולמנו בדרך דרמטית וסוערת שהשאירה את הקרובים, את קהל מעריציה ואת המוזיקה בהלם וכאב אין סופי.

במדינה קטנה כמו שלנו, מיותרות המילים לספר מי היו אלה המכשפות, גם היום מעל 20 שנה אחרי, ממשיכים צעירים לגלות שנה אחר שנה את ארסנל המוזיקה והקאלט הכה ייחודי שהחזיקו המכשפות. עם להיטים שכולם מכירים והשמעות ברדיו עד היום, ניתן לומר בביטחון גמור שהלהקה הזו עשתה בארץ שלנו היסטוריה וגם היסטריה עם עדת מעריצים נאמנים שנמשכים ועוקבים אחר היצירות שלהן ולו למצוא עוד איזה פרט שנשמט, שיר שהוסתר, פיסת מידע או סיפור שיחזיר, אפילו אם לרגע, את אותה התהילה הרוקיסטית והנשית של שנות ה 90 שאף להקת נשים טרם הצליחה לברוא מאז.

עם שלושה אלבומים גדושים בשירים נצחיים, טקסטים עמוקים של מרד ואובדן, כאב מפלח לב והמון סקסיות וכח ששומרים רק לטובות הנשים והמכשפות, הן היו הדבר הכי טוב שיכל לקרות לרוק הישראלי, המוזיקה שלהן נגעה כה עמוקות בעיקר בצעירות ובצעירים שיכלו למצוא איזה משהו להאחז בו ולהזדהות. אין ספק שהגדיעה הכה מיותרת ומאכזבת של סולנית הלהקה ענבל פרלמוטר ז”ל הותירה רבבות המומים שעד היום מרגישים את סבך המסתוריות והסקרנות שאופפת את מה שהיה ומבקשים שנה אחר שנה להיזכר ושוב קצת לגעת.

מעכבת את כל התנועה | על הגג יש רוח חזקה | הם יגידו מישהי נפלה | איך קרה שכך עשינו לה…

(מתוך השיר “מעכבת” שכתבה פרלמוטר כשנה לפני מותה בו כאילו ניבאה את התאונה. השיר נכנס לאלבום ״הקלטות אחרונות״)

איזה יוצרת היא הייתה אם הייתה איתנו היום

יפעת נץ, הבסיסטית המיתולוגית של הלהקה, ויעל כהן המתופפת, שנראה כאילו אצלה הזמן קפא גם היום, ממשיכות לייצר מוזיקה ולקחת חלק בהרכבים שונים ובפרויקטים מוזיקליים. אפשר לומר שהמוזיקה עדיין חיה ובועטת אצלן וטוב שכך, אבל את ענבל לא ניתן להשיב והריק הזה אינו מתמלא, חסרונה של ענבל פרלמוטר ז”ל בסצינת המוזיקה הישראלית כה מורגש ולא פעם יוצא לחשוב איזה יוצרת היא הייתה אם הייתה איתנו היום.

עוד בנושא:  צעדה מול מחאה: מאות צועדות וצועדים במצעד הגאווה המאובטח במצפה רמון

ב2 לאוקטובר תפגיש יפעת נץ, חברת להקת המכשפות, את המוזיקה שלעולם המשיכה לחיות יחד עם האנשים שהיו באמת הכי קרובים וגם כאלה שהושפעו מהדרך של ענבל. על בימת הבר גיורא ישירו האמנים את שיריה מלווים בלהקה משובחת שנבחרה בקפידה בכדי לשמור על האופי ובכל זאת להתחדש ולהתעדכן.

בין המשתתפים במופע המחווה: שילה פרבר, קורין אלאל, איתי בלטר, אסי לוי, רם אוריון, טל גורדון, יעל כהן, יפעת נץ, אלה שיק בלום, הגר רווה, דורילילה, אפרת קולברג, ירונה כספי וארז נץ.

ענבל פרלמוטר 20 ואחת | 2.10 בשעה 21:00 | בר גיורא ת”א | לחצו לרכישת כרטיסים 

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן