fbpx

לרצות ילד

אני בן 50 ותמיד חשבתי שיש לי הכל בחיים. האמנתי שעושר יביא אושר ואחיה את חיי בגפי. אחרי תהליך ארוך שעברתי, הסכמתי להיות כן עם עצמי ולומר בקול רם וברור שאינני רוצה לחיות את חיי לבד ואני רוצה להקים משפחה
זיומנור

אם הגעתם להחלטה שאתם רוצים ילד, אל תחשבו יותר מדי. פשוט תתחילו לפעול.

רבים מאיתנו מחליטים שהם רוצים ילד מוקדם מאוד בחיים, אך לא מעט אנשים כמוני וכמו אחרים שפגשתי, הגיעו להחלטה דווקא בשלב מתקדם יותר בחיים. אני בן 50 ותמיד חשבתי שיש לי הכל בחיים. הייתי בטוח שהמסלול המטורף של הקריירה שלי ממלא אותי עד אינסוף. האמנתי שעושר יביא אושר ואחיה את חיי בגפי. שאינני צריך דבר.

גיליתי שזה לא כך. אחרי תהליך ארוך שעברתי, הסכמתי להיות כן עם עצמי ולומר בקול רם וברור שאינני רוצה לחיות את חיי לבד ואני רוצה להקים משפחה.

לפני 8 שנים ראיתי שחיי סובבים סביב עבודה וקריירה. מחויבות של 24/7 הגובה מחיר של ניתוק מחברים וממשפחה. למרות כל מה שהאמנתי בו, גיליתי שככל שאתה עסוק אתה הופך למבודד יותר. נהניתי אך לא חייתי את חיי נכון, משהו היה חסר. התחלתי טיפול ארוך שהניע תהליך לא פשוט. גם החיפוש אחר המנטור המתאים היה מייגע והייתי צריך מישהו שיצליח להניע אותי לפעולה. הטיפול דרש ממני היכרות עמוקה יותר עם עצמי, עם תחושותיי ומחשבותיי. הוא הציף כעס של שנים כלפי המשפחה וגרם לי להבין את הסיבות והגורמים שמשכו אותי לחיות לבד כל חיי ולהיות ללא זוגיות וללא מחויבות.

אחרי התהליך הארוך והחשוב הזה שעברתי עם עצמי, הגעתי למסקנה שאני רוצה ילד. מישהו שאוכל לגדל, לאהוב ולהשקיע בו את כל חיי.

עם הרצון התמים והטהור הזה הגיע תהליך מייגע. הסיבה שאני פורש בפניכם את שעברתי היא מתוך רצון להביא למודעות עד כמה התהליך הוא מורכב ולא פשוט.

צריך להבין, גם כשמחליטים שרוצים ילד, זהו תהליך שלוקח זמן עד שמתחילים בכלל לבדוק כיצד הכל עובד. לכן, פתחתי ואמרתי, אם אתם רוצים ילד – פשוט לכו על זה.

התהליך החל בניסיון להורות משותפת. יש מספר אתרים בהם אנשים מפרסמים שהם מעוניינים בהורות משותפת. לאחר שמוצאים מישהו מתאים מתחיל תהליך ההיכרות. תהליך לא פשוט וארוך שבו אט-אט נפתחים ומכירים אחד את השנייה, מדברים על בעיות ופותחים מחסומים של שנים. המורכבות נובעת במידה רבה מאופן התהליך, הוא מלאכותי לגמרי ומחוסר תשוקה או אהבה. קשה לדמיין כיצד יראה העתיד בזוגיות מהסוג הזה ולא לכולם זה מתאים. אבל חשוב להגיע לתהליך ממקום של נתינה, פתיחות ורצון עז לגדל ילד יחד.

עוד בנושא:  בחזרה לקיבוץ: מסע של שברון לב ותקווה

משלא הסתדר תהליך ההורות המשותפת, עברתי לפונדקאות. אני כבר מזהיר, מדובר בתהליך מאוד מורכב וקשה. אני ממליץ להתחיל אותו כשאתם סבלנים ופתוחים למה שיבוא. זהו תהליך שידרוש מכם הרבה הקשבה ויכולת להתקדם הלאה. אין הרבה סוכנויות שמבצעות את הליך הפונדקאות, כ-6 עד 7 והן מתחלקות בין המסלול האמריקאי לאירופאי. לצערי, למדתי על בשרי שהתהליך האמריקאי אמין יותר ובטוח יותר, אך הוא גם היקר ביותר ויש לקחת זאת בחשבון.

תהליך פונדקאות באירופה טומן בחובו סיכונים רבים. סוכנויות רבות לוקחות את הכסף ואז נסגרות ללא יכולת ליצור עמן קשר. התחלתי תהליך באלבניה, ואז להפתעתי התהליך הופסק באמצע, בזבזתי על כך שנה ונאלצתי לחפש סוכנות אחרת. הייתי צריך להאמין בעצמי ולזכור תמיד כמה אני רוצה ילד. מצאתי סוכנות בארה”ב שעמה החל תהליך ארוך ומייגע, אך בטוח. אני חווה אתגרים גם כעת, בתקופה של משבר בריאותי שהביא עמו נגיף הקורונה. אבל אני לא מוותר.

חשוב לי לסכם ולומר – החיים הם דבר מפתיע ולא תמיד הדברים מתגלגלים כפי שציפינו. מי שלא מתאים לו זוגיות, חשוב שיאמין בעצמו ולא יוותר. חשוב לקבל תמיכה מהמשפחה ומהסובבים, בייחוד בתהליך שמבצעים אותו לבד. חשוב להיות חזקים, נמרצים ועקשניים שהדבר הזה יצליח. חשוב גם להיות מוכנים, כמו שגידול של ילד דורש מחויבות ואינו פשוט, כך הליך הפונדקאות והבאת הילד. אני אחרי הרבה שנים שהייתי צריכים לעבוד על עצמי, על האופי והאישיות שלי ולגרד צלקות שהותרתי בעבר. אין זה אומר שזה לא אפשרי. בהצלחה!

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן