fbpx

תהל”ה – תמיכה להורים של לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג’נדרים ושאר חברי הקהילה הגאה

tehila_LOGO

תחום פעילות

מתן תמיכה וסיוע להורים, הקניית ידע וכלים להם ולילדיהם.

אוזן קשבת ותמיכה לבני נוער להט”בים.
הגברת המודעות וההכרה בזכותו הבסיסית של כל אדם לאהוב ולהיות נאהב.
שותפה לארגוני קהילה נוספים במאמץ לבנות תשתית חוקתית וחברתית לשוויון זכויות.

קהל היעד

הורים ובבני המשפחה של לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג’נדרים וביסקסואלים (להט”ב)  וכל  המשתייכים לקהילה הגאה, המתקשים לקבל את נטייתם או זהותם המינית של ילדם.

הורים של נשאים.

החזון

עמותת תהל”ה הוקמה לפני למעלה משני עשורים על ידי יונתן דנילוביץ ודבורה לוז שהכירו “על בשרם ” את מצוקת הלהטב”ים ומשפחותיהם. מטרת העמותה ומתנדביה מאז ועד היום להקל ו”לנרמל” את התייחסות הציבור הרחב לחברי הקהילה הגאה, להדגיש ולשמור על מקומם השווה בכל חברה.

תהל”ה מהווה בית חם ומחבק לקהילת ההורים ובני המשפחה של לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג’נדרים וביסקסואלים  וכל המשתייכים לקהילה הגאה (להט”ב) ומסייעת להם להיות עוגן חזק ותומך לילדיהם. זאת באמצעות תמיכה, שיתוף בניסיון החיים ידע והקניית כלים להם ולילדיהם.
תהל”ה פועלת ליצירת חברה בטוחה, מכבדת ושוויונית לילדינו, ולהגברת המודעות וההכרה בזכותו הבסיסית של כל אדם לאהוב ולהיות נאהב.
תהל”ה פועלת בשיתוף עם ארגוני קהילה נוספים ומול מוסדות ממשלתיים, לבניית תשתית חוקתית וחברתית לשוויון זכויות.

תחומי פעילות עיקריים

  • קבוצות תמיכה להורים ובני המשפחה המתקיימות במקומות שונים בארץ, וביניהן גם קבוצות ייחודיות למגזר הדתי ולהורים של טרנסג’נדרים.
  • קו הקשב הפועל 24/7 ונותן מענה להורים המגלים שלילדם נטייה מינית שונה או שילדם יצא מהארון במפתיע. כאן הם יכולים לשוחח עם הורה, שקיבל הכשרה לכך ובעצמו עבר תהליך דומה.
  • הורה בקפה היא מסגרת שבה נפגשים הורים מתנדבים מתהל”ה עם צעירים להט”בים, שזקוקים לאוזן קשבת וללב תומך ומקבל.
  • ליווי קבוצות נוער להטב”י–ההורים באים לקבוצות הנוער, מטים כתף תומכת לצעירים שנתקלים בחוסר הבנה והכלה בבית הוריהם, משיבים לשאלות הצעירים, מספרים את הסיפור האישי שלהם ומשקפים להם מה עובר על ההורים בשלב היציאה מהארון של ילדם.
  • הולך ומשתפר פרויקט מתמשך, המתעד בסרטונים קצרים את סיפורם של בני משפחה של להט”בים, את הקושי, את השינוי ואת התקווה.. 

היקף הפעילות

מפגשי הורים ומפגשים עם בני נוער להט”בים מתקיימים ברחבי הארץ, ביניהם גם קבוצות ייחודיות למגזר הדתי ולהורים של טרנסג’נדרים.

אפשרויות ההתנדבות בארגון

הורה של להט”ב יכול להתנדב (לאחר הכשרה מתאימה) לתפקיד מנחה קבוצות, הורה בקפה, לספר את הסיפור המשפחתי בקבוצות נוער או בסרטון תיעודי קצר. המתנדבים לוקחים חלק בהתארגנויות שמטרתן הגברת המודעות לזכויות הלהט”בים. מתנדבים מתקבלים בברכה גם בתפקידים ארגוניים או מנהליים בעמותה.

“לא פשוט להיות להט”ב. מאבק כמעט מתמיד על הבנה והכרה, לשוויון חברתי ולצדק, כמעט בכל מקום וכל הזמן. אנחנו  בתהל”ה משקיעים מחשבה רבה ומאמצים גדולים לגרום לחברה, להבין את ילדינו. אנחנו יודעים שמאבקים לא פשוטים מצפים לילדים בהמשך הדרך ואנחנו פועלים כדי להעניק להם בית חם ותומך, הורים מכילים, מבינים ומקבלים. תנאים שלגבי הילדים שלנו חיוניים ומשמעותיים לאין שיעור.
וכאן, יש לנו, למתנדבי תהל”ה היתרון. כולנו חווינו את יציאת ילדינו מהארון, עברנו איתם את התהליך, כל משפחה בדרכה ובקצב שלה, ואנחנו באים ממקום של נסיון, ידע מצטבר, הכשרה מקצועית ייעודית ורצון עז להיטיב ולשפר. כל מתנדבי תהל”ה הינם הורים לילדים המשתייכים לקהילה הלהטב”ית. ועושים מלאכתם בהתנדבות מלאה באהבה רבה ויתרה מכך, בתחושת שליחות”

  קו קשב 24/7 – 8855882 – 09

הודעה בווטסאפ – 055-2722535
ימים א – ה 09:00-19:30

 

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן