fbpx

משאיות הזהב

בין משאיות הליינים השונים שילוו את מצעד הגאווה ביום שישי הקרוב - שתי משאיות של המרכז הגאה גן-מאיר ת"א שיוקדשו לחברי וחברות הקהילה הותיקים, להיסטוריה הקהילתית ולזוכת האירוויזיון דנה אינטרנשיונל | "להוקיר תודה לחברי וחברות הקהילה שעשו היסטוריה"
gilead_float

במסגרת מצעד הגאווה 2018 בסימן קהילה עושה היסטוריה, יצעד המרכז הגאה של עיריית תל אביב יפו עם שתי משאיות – משאית אחת בסימן מורשת הקהילה בשיתוף חברת מייקרוסופט, ומשאית שניה העוסקת בותיקי וותיקות הקהילה, בשיתוף חברת גיליאד.

המשאית בשיתוף חברת גיליאד תצעד תחת הסלוג Love AnyTime ותוקדש להכרה בחברי וחברות הקהילה בגיל השלישי, והיא נותנת במה, נראות וייצוג ומעוררת שיח על להט”בים בגיל הזהב. על המשאית יתקלט די ג’יי עמי יחזקאל, שייפתח את המצעד עם סאונד נוסטלגי ומיתולוגי מההפגנה הגאה הראשונה שנערכה בשנת 1979 בככר מלכי ישראל.

 

זו השנה השנייה שגיליאד ישראל מובילה משאית במצעד הגאווה בתל אביב. לצד המשאית תצעד קבוצה של עובדי החברה מישראל עם עמיתים מחו”ל, שיגיעו במיוחד למצעד, וילבשו חולצות ממותגות  Love Any Time. גיליאד אף תארח במסגרת המצעד משלחת של עמותת Youth Against Aids, ארגון הנוער המוביל בעולם להעלאת מודעות למחלת האיידס בקרב בני נוער, לו החברה נותנת חסות.

עופרה פיינמסר, מנכ”לית גיליאד ישראל אמרה כי ” ההחלטה להשתתף במצעד הגאווה זו השנה השנייה, מבטאת את הרוח של גיליאד העולמית. החברה, המייחסת חשיבות רבה להעלאת מודעות ל- HIV,  בעיקר בקהלי יעד מגוונים, משתתפת במצעדי גאווה גם בערים נוספות ברחבי עולם”.

קהילה שמכירה את ההיסטוריה שלה זו קהילה שמתכננת קדימה, קהילה שהרוויחה את הזכות לקרוא לעצמה קהילה.
לאורך העשורים האחרונים, המאבק של הקהילה הגאה בישראל נתפס בעיקרו כמאבק של נוער וצעירים, וכך גם המענים שפותחו במערכות השונות והתהודה הציבורית הנרחבת.

בעשור האחרון אנחנו עדים להתרחבות משמעותית של המאבק לכלל תחנות החיים, כחלק מההתפתחות הטבעית של קהילה שנבנתה בישראל ב40 שנה האחרונות.

להט”בים בגיל הזהב בישראל הם קהילה הולכת ומתרחבת בעלת מאפיינים שונים מהמאבק הגאה הידוע והמתוקשר, המגלה צרכים ייחודיים שנדרשים למודעות בסדר היום – בדידות, ארון כפול, אפליה בהכרה זוגית, פריחה מאוחרת – יציאה מהארון בגיל השלישי, העדר הכרה בזכויות בתוך המשפחה, פתרונות דיור משותף, זוגיות ומיניות, תרבות ופנאי בגיל השלישי וכמובן נראות וייצוג.
זו משאית שמוקירה את קהילת להט”ב זהב, משאית ששמה את פורצי ופורצות הדרך במרכז. משמח מאד להיות חלק ממהלך כל כך מרגש.

עוד בנושא:  צפו: נאומו המרגש של עומר אוחנה במצעד הגאווה בירושלים

קונספט המיתוג של המשאית של מיקרוסופט השנה יהיה סביב נושא המצעד – 20 שנים למצעד הגאווה הראשון בעיר, בסימן מורשת הקהילה. בחברה בחרו לעצב את המשאית למצעד כך שתתכתב עם שמלת הנוצות הצבעוניות אותה לבשה דנה אינטרנשיונל אשר זכתה בתחרות האירוויזיון בשנת 1998. על המשאית תתקלט שדרית גלגלצ והדי ג’יי דלית רצ’סטר, ויובילו אותה פעילי המרכז הגאה ועובדי מיקרוסופט.

השנה חוגגות 20 שנה לזכייה של דנה אינטרנשיונל בשנת 1998. באותה שנת מפנה נחגג גם המצעד הראשון בשיתוף העירייה וחל אירוע הוויגסטוק ההיסטורי הראשון אליו הגיעו שוטרים כדי לפנות מפגינים כשהם לובשים כפפות גומי, בגלל הסטיגמה הנוראית והבורות. רק לפני 20 שנה.

הזכייה של דנה הביאה 20 שנה ברוכות בשינוי והכרה עבור קהילת הלהט״ב. עוד רבה הדרך אבל גם עברנו דרך. זוהי תקופה מרגשת לחיות בה. היום, עם הפנים קדימה ובגיבוי היסטורי אנחנו צועדות בתקווה, עושות היסטוריה, עם הזכייה של נטע שבטוחני שתהיה נקודת הזנק נוספת בדרך לדייברסיטי, השוואת זכויות והזדמנויות לכל.

מרב בהט, משנה למנכ”ל מרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט ישראל: “גם השנה מיקרוסופט ממשיכה לתמוך בקהילה הגאה ולחגוג את הזכות של כל אחד ואחת מאתנו להיות מי שהוא באמת. Diversity & Inclusion הוא אחד הערכים החשובים למיקרוסופט, ואחד מאבני היסוד של התרבות שלנו. אנחנו פועלים מתוך אמונה והכרה שגיוון אנושי הוא לא רק ערך מוסרי אלא גם צורך עסקי, קבוצות עבודה מגוונות הן המפתח שלנו להצלחה כחברה. השנה אנחנו ממשיכים במסורת וגאים להוביל את מצעד הגאווה השנתי בתל-אביב”.


הכותבת היא מתאמת התוכן וההפקה של המשאיות מטעם המרכז הגאה ת”א

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן