fbpx

מיטל דנק

מיטלדאנק

צלמת, חברה וממקימות הקשת החיפאית, מתופפת ב”חסמבה” (Rhythms of Resistance) פעילה חברתית למען בעלי החיים

צילום: ערן מירב

עם מי היית יושבת לדרינק, איזה ואיפה?
כנראה שהייתי בוחרת בדודה שלי. בשנים האחרונות החל דיבור בתוך המשפחה שחשף בפניי את הולדתה וחטיפתה של דודתי עם לידתה. עוד יש בי תקווה להכיר אותה ולאתגר מחדש את המושג “משפחה”.

מה לדעתך הקשר בין גאווה לפמיניזם?
בשני המקרים מדובר בקבוצת מיעוט אל מול הקבוצה השלטת. המאבק הוא בבסיסו אמונה של שוויון זכויות בין כולם. מכאן יש נקודות רבות המשיקות בהמשך הדרך.

מה הייתה נקודת המפנה בחייך שממנה התחלת לפעול למען הקהילה הגאה?
תמיד היו הפגנות, מחאות, מלחמות קטנות לצד גדולות. אבל עם גיבוש והתהוות גרעין קהילה איתן בשכונת הדר בחיפה (לימים “הקשת החיפאית”), הדברים החלו לתפוס תאוצה ולהיות חלק עיקרי בפועלי.

באיזה אירוע או פעולה שלקחת בה חלק את הכי מתגאה?
פיצוץ הכנס של הבית היהודי בחיפה היה מאד משמעותי, לא רק בגלל ההדים שצבר בעקבות התיעוד של זוגתי שמראה אלימות שלא מתביישת ואף מתגאה כלפי פעילים וכלפיה כמתעדת מהצד, אלא עצם האלימות, המרחק הזה בינינו לבינם, הצבת המראה האמיתית, הרגשתי שזה מקדם בכמה צעדים את המאבק. הם הסתכלו עלינו כאל מצורעות, הם היכו פעילה שלא הייתה אלימה אליהם בשום דרך, הם הרחיקו פעילים הומואים עוד טרם החל הכנס כי כנראה פירשו אותם כחזקים ו”גבריים” מספיק כדי להילחם ולהתנגד. תקשיבי, זה היה הזוי. ראית שהם מרגישים שהם מאמינים שהם שליחים שמינימום מצילים את האנושות במעשיהם. הססמאות הנבובות של בנט קיבלו ביקורת לפנים, אני מקווה. מה גם שראיתי שם מישהו שעובד איתי והגיע לשמוע את בנט וחבריו. זו אולי הבדיחה הגדולה והעצובה יותר הממחישה את המציאות המורכבת היומיומית.

מה את אוהבת לעשות בשבת בבוקר?
אוהבת מאד את הים בשבת (מעדיפה ללא מכת החום המתלווה אליו). אוהבת גם לחמוק לאחד מהמעיינות שחיפה מחביאה למרגלות הר הכרמל, או אל האהוב עליי מכל, בוסתן כיאט והבריכות והנביעות שלו וכן עצי הפרי המספקים לנו תותי עץ עסיסיים, בין היתר. זו לא טעות, אכן מדובר במן חלקת גן עדן.

לאן אנחנו צועדות? איפה את רואה את הנשים בקהילה בעוד 5 שנים?
מקום טוב יותר. גם אם לא בארץ, אז בעולם.

מהו העיקרון הכי חשוב לך בחיים?
לחתור להגיע לצדק. לא לוותר.

מה מחזק אותך?
נצחונות קטנים, שמחה כנה של אדם עם עצמו ובמיוחד כשמוותרים על האגו תוך כדי. מבטים של הבנה, שינוי שמתרחש והתמזל מזלנו להיות נוכחות בתיעוד שלו.


מכירות נשים מעוררות השראה נוספות? כתבו לנו!

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

Copyright 2024 © All rights Reserved

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן