fbpx

מאמאשה קוראז’

הכירו את מאמאשה קוראז' המתמודדת בתחרות הדראג של פסטיבל הקולנוע הגאה 2018 | "דראג משפר את מצב הרוח, גורם לך לחייך ולצחוק, ועוזר לאלו העצובים - מה יכול להיות טוב יותר?"
מאמאשה קוראז'

צילום: מיה ברן

למאמאשה יש חמישה עקרונות בחיים: ממאשה תמיד צודקת. אם היא אינה צודקת – ראה עיקרון ראשון. אם יש לך מחלוקת עם ממאשה – עדיף להעמיד פני מת, ככה אף פעם לא תקלקלו את הידידות עם ממאשה. אם לכם קשה ואין אושר בחיים – תחשבו על ממאשה. לה הרבה יותר קשה!

איך נולד שם הדראג שלך?
זה היה צירוף של כמה דברים – הראשון הוא שקראתי את מחזהו של ברטולט ברכט “אמא קוראז’ וילדיה” והיא כבשה אותי. שנית, עבור רבים מחברי הייתי כמו אמא ושלישית עצם המילה אומץ, שמבחינתי מסמלת התנהגות בלתי מאופקת, מצב של כיף. כך הופיעה מאמא.

מתי עלית על דראג בפעם הראשונה?
יצא לי לעלות על דראג כמה פעמים, אבל את העיסוק הרציני בהופעות במועדונים התחיל באוגוסט 1999, כאשר ההופעה הראשונה שלי התקיימה ברוסיה, במועדון הטוב ביותר במוסקבה.

מי אם / אב הדראג שלך?
הסתכלתי ולמדתי ממיטב האמנים שעבדתי לידם. האמן הטוב ביותר שלדעתי הוא מקצועי ברמה הגבוהה ביותר הוא סרגיי זרובין – לורה קולי.

מה זה דראג בעיניך?
במילה אחת – חיים. דראג משפר את מצב הרוח, גורם לך לחייך ולצחוק, ועוזר לאלו העצובים – מה יכול להיות טוב יותר? אתה לא יכול להחליף את סצנת הדראג בכל דבר, אפילו לא באהבה. אהבה היא דבר יפה, אבל היא לא מצילה מכשלים, ואילו הדראג מרפא אפילו פצעים.

מאין ההשראות שלך לדראג?
ההשראה מגיעה ממוזיקה, סרטים, ותיאטרון, אבל הרעיונות נולדים בעצמם. לפעמים זה קורה במהירות ובקלות ולפעמים אני מחפש אותם הרבה זמן. לי לדוגמא יש נאמבר שלקח לי שלוש שנים לגבש.

במה הדראג שלך יוצא דופן? מה מבדיל אותך?
ברוסיה הייתי יותר יוצא מן הכלל, כי כמה אנשים יכולים להרשות לעצמם להיות מגוחך? בשביל זה אנחנו צריכים קצת אומץ, אני מניח. ברוסיה הייתי כמו פאנק בהופעה, אבל כאן, בישראל, אני רואה אמנים אחרים יותר חופשיים. וזה נעים.

מה הדבר הכי מביך שקרה לכם כשהיית על דראג?
הופעתי במועדון שבו הבמה הייתה משולשת – כשקצה אחד שלה רחב והקצה השני צר. עשיתי נאמבר שמח שבמהלכו הסתובבתי כל הזמן. האולם היה חשוך ורק ספוט אחד היה מכוון אלי. אני מסתובב ונהנה, ופתאום אני מרגיש שאין לי במה מתחת לרגלים, ואני עף באוויר. הסבתר שהסתובבתי עד לקצה הצר של הבמה, ומשם המשכתי כמו כדור שנורה מתותח עד שנפלתי לרצפה.

עד כמה התוכנית “רופול דראג רייס” מייצגת אותך?
אני אהיה כנה – מעולם לא ראיתי גרסה אחת של המופע, אם כי אני יודע איזה סוג של מופע זה. כנראה, אני שוב יוצא מן הכלל, כמו בכל דבר. היתרון בזה הוא שיהיה לי מעניין יותר להכיר את הכוכבות שמגיעות לתחרות.

במה שונה הדראג בישראל משאר העולם?
אני לא רואה הבדלים גדולים. בכל מקום יש מתחילים וותיקים, חובבנים ואנשי מקצוע. אני מאמין שרמת המופע תלויה באלה שעושים אותו.

אם לא את.ה, מי לדעתך צריכ.ה לזכות בתחרות?
אני לא יודע מי יהיה בר המזל וייקח את המקום הראשון בתחרות. ביצוע תחזיות הוא לא העסק שלי. כל אחד מן המועמדים הסופיים הוא טוב בדרכו. אז אני רק מאחלת לכולם בהצלחה!


תחרות הדראג של פסטיבל הקולנוע הגאה – TLVFest Drag Star Search  | יום שבת, ה-2.6.18 החל מהשעה 20:00 |  סינמטק תל אביב | רכישת כרטיסים בקופות הסינמטק או בטלפון 03-6060800, שלוחה 9

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן