fbpx

טום נויווירת’ (קונצ’יטה וורסט) חשף באינסטגרם: אני נשא HIV

טום נויווירת' הודיע בחשבון האינסטגרם הרשמי של קונצ'יטה וורסט כי הוא חיובי ל- HIV | החשיפה הגיעה לאחר שאחד מחבריו לשעבר של טום איים להדליף את המידע, וגרם לזמר האוסטרי לקום ולהכריז על כך בעצמו
טום נויוורת

הזמר טום נויווירת’, המוכר יותר כדמותו זוכת האירוויזיון קונצ’יטה וורסט, חשף השבוע כי הוא נושא את נגיף ה- HIV במשך שנים רבות.

בפוסט שהעלה בחשבון האינסטגרם הרשמי של קונצ’יטה וורסט, כתב נויווירת’ כי החליט לחשוף את המידע בעקבות איומי סחיטה שהגיעו מאחד האקסים שלו.

“אני חיובי במשך שנים רבות”, כתב, “מידע שלדעתי אינו רלוונטי לציבור. אך חבר לשעבר איים לפרסם את המידע הפרטי הזה, ואני לא אתן לאף אחד את הזכות להפחיד אותי או להשפיע על חיי”.

נויווירת’ הוסיף ועדכן על מצבו הרפואי, וכתב כי מאז שאובחן הוא מטופל ובמשך שנים רבות הוא נמצא במצב אנדיטקטבל ואינו יכול להעביר את הנגיף.

עוד בנושא:  מי מפחד מאנדיטקטבל? השינוי החברתי והתרבותי שהביא עימו הטיפול התרופתי בנשאי HIV

וורסט הסביר למעריציו כי  היו מספר סיבות שהשפיעו על בחירתו שלא לפרסם את הסטטוס שלו קודם לכן. אחת מהן היא הרצון לחסוך מבני משפחתו את תשומת הלב של קרוב משפחה החי עם HIV. למרות שכולם תמכו בו ללא תנאי מאז היום הראשון.

הסיבה השנייה היתה כי תמיד חשב שהמידע רלוונטי רק לאנשים עימם בחר לקיים מגע מיני, אך עם הזמן הבין כי לחשיפה שלו יש את הכוח להלחם בסטיגמה הקיימת כלפי אנשים החיים עם HIV.

“אני מקווה להיות אמיץ מספיק כדי לנקוט צעד נוסף נגד הסטיגמה הקיימת כלפי אנשים החיים עם HIV”, כתב וסיכם: “למעריצים שלי: המידע על הסטטוס שלי עשוי להיות חדש עבורכם – הסטטוס שלי לא! אני בריא, אני חזק, ואני משוחרר מתמיד. תודה על תמיכתכם!’

החלטתו של טום לחשוף את המידע זכתה לתמיכה רבה מצד חסידיה של קונצ’יטה וורסט. “אתה צודק! הבריאות שלך היא הפרטיות שלך” כתבו לו המעריצים, “למרבה הצער, יש מספיק אנשים רשעים וטיפשים כדי לא לכבד את זה. אתה נשארת אותו אדם – ועכשיו אפילו יותר אמיץ וחביב”.

heute ist der tag gekommen, mich für den rest meines lebens von einem damoklesschwert zu befreien: ich bin seit vielen jahren hiv-positiv. das ist für die öffentlichkeit eigentlich irrelevant, aber ein ex-freund droht mir, mit dieser privaten information an die öffentlichkeit zu gehen, und ich gebe auch in zukunft niemandem das recht, mir angst zu machen und mein leben derart zu beeinflussen. seit ich die diagnose erhalten habe, bin ich in medizinischer behandlung, und seit vielen jahren unterbrechungsfrei unter der nachweisgrenze, damit also nicht in der lage, den virus weiter zu geben. ich wollte aus mehreren gründen bisher nicht damit an die öffentlichkeit gehen, nur zwei davon will ich hier nennen: der wichtigste war mir meine familie, die seit dem ersten tag bescheid weiss und mich bedingungslos unterstützt hat. ihnen hätte ich die aufmerksamkeit für den hiv-status ihres sohnes, enkels und bruders gerne erspart. genauso wissen meine freunde seit geraumer zeit bescheid und gehen in einer unbefangenheit damit um, die ich jeder und jedem betroffenen wünschen würde. zweitens ist es eine information, die meiner meinung nach hauptsächlich für diejenigen menschen von relevanz ist, mit denen sexueller kontakt infrage kommt. coming out ist besser als von dritten geoutet zu werden. ich hoffe, mut zu machen und einen weiteren schritt zu setzen gegen die stigmatisierung von menschen, die sich durch ihr eigenes verhalten oder aber unverschuldet mit hiv infiziert haben. an meine fans: die information über meinen hiv-status mag neu für euch sein – mein status ist es nicht! es geht mir gesundheitlich gut, und ich bin stärker, motivierter und befreiter denn je. danke für eure unterstützung!

A post shared by conchita (@conchitawurst) on

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן