fbpx

גם “הם” כבר יודעים כי משפחות גאות הן עובדה קיימת, ובפרט משפחות גאות ודתיות

בעקבות הקמפיינים האחרונים של ארגונים דתיים נגד המשפחות הגאות, חברת הקהילה הדתית הגאה מבקשת לא לתת במה לפרובוקציה | "מי שמעוניין לתמוך בנו - אנא, אל תטרחו לתת לקומץ הקיצוני את תשומת הלב השלילית אותה הוא מנסה לקבל"
זהוריתשורק

לפני כמה שנים פנתה אליי חברתי חן אריאלי, יו”ר האגודה למען הלהט”ב, ושאלה: “תגידי, בתור לסבית דתיה את אולי יודעת אם יש איזו חוברת הלכה חדשה לרבנים שמורה להם כי במקרה של רצון לקבל במה ו 15 דקות תהילה, אז הם צריכים לצאת כנגד הקהילה הגאה?”

ואכן כך זה נראה.
כל פעם שאיזה רב או ארגון מחפשים כותרת, אני מדמיינת אותם יושבים באיזה חדר מלא ספרי קודש, וחושבים איך לקבל קצת יחס מהתקשורת, או לפחות להראות לתורמים שלהם איזו “עבודת קודש” הם עושים. אז במקום לחשוב על הפסוק “ואהבת לרעך כמוך” הם בוחרים לצאת כנגדנו – הקהילה הגאה. כאילו על זה עומדת כל התורה כולה.

חלקכם, שקוראים את הטור הזה יאמרו: “ומה עם חופש הביטוי” או “מותר להם להביע דעה שונה מבלי ש”הטרור הלהט”בי” ישתיק אותם”, אולי אפילו תעלו בזכרונכם סיטואציות שבהם הקהילה הגאה ביקשה להשתיק קולות. אני מבקשת לעשות הפרדה – הסתה, קריאה לאלימות, דחיה – יש להוקיע אל מול השמש. אנחנו יודעים איך הדברים האלה מסתיימים.

ומצד שני אני מבקשת להזכיר דווקא משהו אחר. זווית אחרת לעניין. הספר הקנוני הכי מזוהה עם היהדות הוא הגמרא. הגמרא אינה ספר הלכה אלא דווקא ספר על מחלוקות, דיונים והמון המון שיח. בגמרא מוזכרים זוגות של רבנים החלוקים בינהם, ענקי הדור המתווכחים ומביאים טיעונים מחד ומצד שני. אנחנו מכירים את מחלוקות בית שמאי ובית הלל – מחלוקות עצומות. אבל כל המחלוקות והויכוחים האלה התקיימו מתוך שיח, הכלה והבנה. אז למה אי אפשר גם היום?

גם “הם” כבר יודעים כי משפחות גאות הן עובדה קיימת, ובפרט משפחות גאות ודתיות. ואם בתקשורת הם מלינים כי כבר אי אפשר לדבר רק על “אבא ואמא” בגני ילדים במצפה נטופה בגליל התחתון או בעטרת בשומרון – אז מבחינתנו זה פעמי משיח של ממש.

במסגרת הנסיונות מתארגנות יוזמות פרטיות להפגנות נגד, לנסיונות אלה יש הרבה כוונות טובות אך לנו בקהילה הדתית הגאה אין עניין לתת במה לפרובוקציה אלא מטרתנו לקיים שיח ודיון. בקהילה הדתית הגאה אנחנו לא שותפים ליוזמות והן לא על דעתנו, כמו גם לא על דעתם של קואליציית ארגוני הקהילה הגאה בה אנו שותפים. אנחנו מבקשים ממי שמעוניין לתמוך בנו – אנא, אל תטרחו לתת לקומץ הקיצוני את תשומת הלב השלילית אותה הוא מנסה לקבל.

עוד בנושא:  תיקון היסטורי: הכנסת תכיר בבני זוג של נופלים להט"בים כאלמני צה"ל

ברוח ימי החנוכה שאך עברו עלינו, בואו נגדיל את האור ונעסוק בבניין החברה בה אנו חיים ולא בפירוקה, נבחר בחיים ואהבה, בבניין המשפחות שלנו ולא בפירוקן. כאישה לסבית ודתיה החברה בקהילה הדתית הגאה אני מבקשת לקדם שיח כזה. אני קוראת לאותם רבנים וארגונים – בואו לדבר איתנו.


הכותבת זהורית שורק, אישה לסבית דתיה, ממייסדי הקהילה הדתית הגאה, מרצה על אקטיביזם ופועלת למען שיח מכיל בחברה הדתית.

רוצה לקרוא עוד?

תגובות

השארת תגובה

אתר WDG לא יפרסם תגובות המפרות את תנאי השימוש של האתר, לרבות תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון מבזה או פוגעני.

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הפאנסקסואליות הפוליאמורים הלהט"ב

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן