חדשות, עדכונים וציוצים מהשטח

ציוצים אחרונים

“זו לא העת לחגיגות” – מצעד הגאווה בת”א בוטל ובמקומו תערך עצרת

עיריית תל אביב הודיעה על ביטול מצעד הגאווה שתוכנן ל-7 ביוני. במקומו תערך עצרת בסימן גאווה, תקווה וחירות | "אנחנו כואבים את כאבה של המדינה כולה, ובמקביל לא מפסיקים לרגע את המאבק למען שוויון וחירות - לכולם ולכולן"

ברוח התקופה – מצעד הגאווה 2024 יצעד במתכונת מיוחדת

מצעד הגאווה והסובלנות ה-22 בירושלים יתקיים ביום חמישי 30.5 וייערך במתכונת המותאמת לרוח התקופה | "בשנה קשה ומדממת, בה הלבבות של כולנו המומים וכאובים, חלה עלינו גם החובה להזכיר שהאהבה תנצח"

בג”ץ קבע פה אחד: על המדינה לרשום זוגות נשים כאמהות בתעודות הלידה של ילדיהן המשותפים

בהחלה שהתקבלה פה אחד דחה הרכב השופטים את טענת רשות האוכלוסין כי תעודת הלידה משקפת הורות ביולוגית בלבד, והורה על הנפקת תעודות לידה שכוללות את שמות שתי האימהות | "יש שוויון הורי בין שתי האמהות, הורות לא ביולוגית היא אינה

‘שבויות במשחקי גברים’

פעילים ופעילות של תנועת 'שוברות קירות' ערכו מיצג אנושי על מדרגות בית זבוטינסקי במהלכו דימו את עצמם לחברי ממשלה ופעילי חמאס שמחזיקים בנשים שבויות | "לא יתכן שכבר יותר ממאה חמישים ימים נשים נמצאות בשבי ומשלמות את מחיר המלחמה הזאת!"

עשתה היסטוריה: שילה ויינברג היא חברת המועצה הטרנסית הראשונה בישראל

שילה ויינברג, יו"ר עמותת טרנסיות ישראל, נבחרה לחברת מועצת קרית טבעון, אחרי שנים של אקטיביזם להט"בי בעיר | "הרבה מאוד א.נשים בישוב ידעו בדיוק מי אני ועל עברי. זה לא הפריע. נדמה לי שבמקומות מסויימים זה הועיל"