המליצו על דמויות לפרויקט 100 הסרטים

מיזם מרכז מורשת קהילת הלהטב”ק הישראלית יוצא לדרך עם פרויקט 100 סרטים דוקומנטריים על הא.נשים שעשו את הקהילה הלהטב”קית בישראל.

הציבור נקרא להשתתף בהצעת דמויות ל-100 הראיונות – שמות של פעילות ופעילים ותיקים בקהילת הלהטב”ק.

עדיפות תינתן למי שגילם מבוגר יותר ולכן חשוב שסיפוריהם יתועדו לראשונה במלואם. כמו כן, קריטריון מרכזי בבחירת הדמויות הוא גיוון: ייצוג הולם לכל מגזרי הקהילה (בדגש על ייצוג טרנסים.ות, נשים, מזרחים, ערבים, רוסים, ועוד).

שלב ההמלצות הסתיים ב-10.10.2021.  ההצעות הועברו לוועדה בראשות יאיר קדר, יחד עם איתי פנקס ארד, רעות נגר, פרופ’ איריס רחמימוב, ד”ר עמליה זיו ויאיר הוכנר.

על הפרויקט

יוצרי הקולנוע המוערכים שגיא בורנשטיין, אודי ניר (זוכי פרס העריכה בפסטיבל דוקאביב 2021), עמית חכמוב וברית ברקת נבחרו להיות הצוות שיוביל את פרויקט התיעוד הדוקומנטרי ובו 100 ריאיונות מוסרטים עם דמויות המייצגות את ההיסטוריה הלהטב”קית בישראל – בשת”פ עם הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה שבמסגרתו ייחשפו הסרטים ב-2022, ובמימון של שגרירות גרמניה בסך כרבע מיליון ₪,

מי ה”חלוצים” שצריכות וצריכים להיות בין מאה הדמויות?

הציבור מוזמן להציע שמות של פעילות ופעילים ותיקים בקהילת הלהטב”ק, שהיו חלק ממנה (גם אם בארון) בעשורים הראשונים של המדינה. תינתן עדיפות למי שגילם מבוגר יותר ולכן חשוב שסיפוריהם יתועדו לראשונה. קריטריון מרכזי בבחירת הדמויות הוא גיוון: ייצוג הולם לכל מגזרי הקהילה (טרנסים.ות, נשים, מזרחים, ערבים, רוסים ועוד). חלק מהדמויות יציגו קשר תרבותי והיסטורי עם הקהילה הגאה בגרמניה.