ישראלי ובן זוגו הותקפו בקפריסין על ידי עובדי המלון בו שהו

סרגיי ובן זוגו שי הגיעו לחופשה במלון בקפריסין, שם הותקף סרגיי באכזריות על ידי עובדי המלון, נפצע ואושפז, ובהמשך אף הוגשה נגדו תלונה על תקיפה | "מעולם לא נתקלתי במצב כזה שמולי עומד אדם שממש יכול להרוג אותי בזה הרגע"
תקיפהבקפריסין
צילום: באדיבות בני הזוג

סרגיי, מעצב גרפי ממוסקבה שביקר מספר ימים בקפריסין במסגרת עבודתו, הציע לבן זוגו הישראלי, שי, להצטרף אליו לקפריסין על מנת לבלות קצת יחד. הם שכרו דירה במלון דירות שבעיר פאפוס, בחלקו היווני של האי.

ביום חמישי, לאחר כמה ימים בדירה, ניגש סרגיי לקבלה של המלון וביקש שקיות זבל כדי לפנות את הזבל שהצטבר בדירה. לטענתו, העובד בדלפק הקבלה הסכים לתת לו רק שקית אחת, ואמר לו שכדי לקבל יותר מאחת הוא צריך לפנות למנהל.

סרגיי נכנס למשרד המנהל והתלונן מדוע לא נותנים יותר משקית אחת. לטענתו של סרגיי, המנהל ענה לו בתגובה: “כנראה שאין לך מספיק כסף להזמין מלון טוב, לכן באת לכאן”. סרגיי הגיב וענה: “אתה רוצה שאזרוק את הזבל מהחלון?” והמנהל השיב: “אז אני אזרוק אותו עליך חזרה”, וסיים את השיחה ב:”להתראות. לך להתלונן אצל החברה שלך”, כשהוא מתכוון לבן זוגו של סרגיי, שי.

סרגיי הסתובב ועזב את המשרד, כשבדרך החוצה הוא יורק על שטיח הכניסה של המשרד. לפי דבריו של סרגיי, מנהל המשרד רדף אחריו, תפס אותו בבגדיו וגרר אותו אל הרחוב, שם החל להכות אותו, כשאליו הצטרף עובד נוסף מדלפק הקבלה.

“הם החלו להכות אותי יחד”, סיפר סרגיי, “בשלב מסויים שלפתי גז מדמיע שהיה לי בתיק וריססתי אותם. מיד אחר כך הרגשתי מכה חזקה בלסת ואז ראיתי את המנהל רץ למלון וחוזר עם מקדח בידו, בעובי של סנטימטר וחצי עם קצוות חדים. הוא הניף את המקדח מולי ואמר לי ‘עכשיו אני הולך להרוג אותך’. הוא החל לחבוט בי עם המקדח כשהוא מכוון לכיוון הפנים”.

עוד בנושא:  מצעד ואירועי הגאווה 2021 בתל אביב-יפו יוצאים לדרך

סרגיי הרים את ידיו כדי להגן על פניו, והמנהל החל לדקור את ידיו ורגליו עם המקדח.

“ירדתי למטה וראיתי ואתו מוכה ומנופח, מדמם מכל מיני מקומות”, סיפר שי, “נלחצתי ולא ידעתי מה לעשות. ראיתי את שני התוקפים עומדים שם. הם ראו אותי וצחקו עלי: “אה.. אתה החברה? החבר שלך צריך לבדוק את היד שלו. שברתי לו אותה”.

כנראה ששום מקום לא בטוח

סרגיי נעצר על ידי השוטרים שהגיעו למקום. מאוחר יותר נאמר לו על ידי המשטרה כי עובדי המלון טוענים כי הוא זה שתקף אותם עם הגז, לאחר שניסו לקרוא למשטרה בעקבות התפרעותו בבית המלון. סרגיי שאל את השוטרים אם הם לקחו את המקדח כראייה, והם השיבו לו שלא היה במקום שום מקדח.

סרגיי טוען שגם העדים שהיו במקום לא נחקרו. “היו כמה תיירים שעמדו במרפסת וראו את מה שקרה. אני צעקתי “תקראו למשטרה” והם נכנסו פנימה. היו גם מצלמות בכל מקום. אבל המשטרה טוענת שבעל המקום אומר שאין שם מצלמות. אני לא מבין מה הם שואלים את בעל המקום, הם לא רואים במו עיניהם שיש מצלמות במקום?”

עוד בנושא:  באדיבות שגרירות יוון - גלורי הול באמצע תל אביב

העיתונאיות המקומיות פדורה אפשטיין וטטיאנה טקצ’נקו, ביקרו את סרגיי בבית החולים על מנת לראיין אותו ואת שי ולתעד את סיפורם. “אירעה תקרית מחרידה לחלוטין במלון בפאפוס”, כתבו העיתונאיות, “עובדי המלון הכו באכזריות אורח שהיה בחופשה בקפריסין עם החבר שלו. מחר יתקיים הדיון הראשון ונראה כי הכוונה של עורכי הדין היא להתעלם מהרכיב ההומופובי של התקיפה. אנא הפיצו את הסרטון כך שהרכיב ההומופובי של הסיפור הזה לא יטושטש”.

צפו בעדות שמסר סרגיי לעיתונאיות בבית החולים:

נגד סרגיי הוגש אישום בגין תקיפה, ובמקביל הגישו עורכי דינו של סרגיי תלונה נגד התוקפים.

“אנחנו מרגישים יותר טוב”, סיפר שי בשיחה עם WDG, “הדיון הראשון בתלונה שהוגשה נגד סרגיי היה ביום שני. בו רק הוצגו האישומים כנגדו. כרגע ביקשנו דחיית המשפט בכמה ימים כדי שעורכי הדין שלנו יקבלו את כל המידע שנאסף עד כה מהמשטרה לאחר האירוע. במקביל אנחנו ממתינים לדיון בתלונה שאנחנו הגשנו, שיתקיים במועד נפרד”.

“לא האמנתי שבקפריסין דבר כזה יכול לקרות”, אמר שי, “קפריסין היא חלק מהאיחוד האירופי ואני יודע שמקרים כאלו לא מקובלים כאן. זה לא רוסיה או מדינת עולם שלישי. צריכים להיות חוקים נוקשים בנוגע לזה. אני מקווה שבית המשפט יבין את המקרה ויעניש את התוקפים”. וסרגיי הוסיף בייאוש: “לא ציפיתי לכזה דבר מקפריסין. כנראה ששום מקום הוא לא בטוח”.

עוד בנושא

תגובות

תגובה אחת

  1. ליאור קינן הגב

    איזה סיפור מחריד! מקווה שימצו את הדין עם החלאות וששני הבחורים יחזרו בשלום לארץ.

השארת תגובה

אתר אחד לכל ההומואים הלסביות הביסקסואלים הטרנס* הקווירים הביסקסואליות הא-מיניים הלהט"ב הפאן-פולי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן